Dagmar Jurčíková, výtvarnice, restaurátorka a designerka porcelánových panenek se po absolvování kurzu v SRN a stáži v Karlovarské porcelánce věnuje profesionální tvorbě panenek z porcelánu od roku 1995. Navázala tak na tradici tohoto v Čechách zapomenutého řemesla, neboť výroba autorských panenek v pražské smíchovské porcelánce byla ukončena před více než 100 lety.

Z dílny Dagmar Jurčíkové vychází autorské originály, portréty, repliky panenek předních světových autorů a má za sebou množství restaurátorských oprav starožitných panenek z dílen evropských autorů i originálů současných designérů.

Všechny panenky, které pochází z atelieru Dagmar Jurčíkové jsou označeny pořadovým číslem a rokem výroby. Na neoddělitelné části těla, obvykle na zátylku najdeme logo autorky, které je jako jediné registrované v Čechách pod ochrannou známkou. Každá vyrobená panenka dostává certifikát autenticity.

Dagmar Jurčíková panenky sbírá, designuje, vyrábí, opravuje a učí zájemce v kurzech modelování, stavba forem, výroba panenky, které probíhají v atelieru JUDA nedaleko Kamýku nad Vltavou.

[Autorske originaly] [Autorske repliky] [Soutez] [Kontakt]